قالب وبلاگ


قاصدک ازنا (دردهای کهنه ی یک شهر...)
شهر من, من به تو می اندیشم  
پيوندهای روزانه

شركت صنايع فرو آلياژ ازنا

شركت صنايع فروآلياژ ايران (سهامي عام) با هدف توليد فروسيليسيم به عنوان يكي از اصلي ترين مواد اوليه استراتژيك صنايع فولاد و چدن در سال 1365 تاسيس شد و عمليات اجراي فاز اول آن در بهمن ماه 1372 رسماً مورد بهره برداري قرار گرفت.


در سال 1384 طرح توسعه اين شركت با هدف افزايش توليد فروسيليسيم براي مصارف داخلي و صادرات و توليد محصولي جديد به نام سيليسيم فلزي (Silicon metal) براي استفاده در صنايع آلومينيوم، صنايع شيميايي، صنايع الكترونيك و صنايع فتوولتائيك آغاز شد كه به موجب آن، ظرفيت توليدي كارخانه به 50 هزار تن فروسيليسيم، 10 هزار تن سيليكون متال و 18هزار تن پودر ميكروسيليكا در سال رسيد و اشتغال مستقيم از حدود 400 نفر به متجاوز از 750 نفر و اشتغال غير مستقيم از 5 هزار نفر به بيش از 15 هزار نفر افزايش يافت.


لازم به ذكر است طرح توسعه اين كارخانه با هدف افزايش توليد براي صنايع جديد فولاد و آلومينيوم و عمده آن براي توسعه صادرات محصولات توليدي غير نفتي بوده كه با نصب و راه اندازي دو كوره قوس الكتريكي در كارخانه كه با تلاش و همت غيورمردان متخصص ايراني طي چهار سال در بهمن ماه 1387 نصب و راه اندازي شد، اين شركت تبديل به بزرگترين توليدكننده و صادركننده فروسيليسيم، سيليسيم فلزي و پودر ميكروسيليكا در ايران عزيز و خاورميانه شده است كه اين که این اقدام گامي بس مهم در امر خودكفايي كشور از محصولی با تكنولوژي بالا براي صنايع پيشرفته محسوب می شود که متضمن بقاي صنعتگران اين مرز و بوم است.

در این بین، دريافت خط مشي سيستم مديريت يكپارچه ISO - 9001، ISO - 14000، ISO -19191 HSAS140010-18001، دريافت تقديرنامه صنعت سبز از سازمان حفاظت محيط زيست، دريافت تقديرنامه به عنوان صادركننده فعال در سال 1384، دریافت گواهی صادركننده برتر كشور در سال 1385، کسب جایگاه صادركننده نمونه كشور در سال 1386، انتخاب به عنوان واحد صنعتي نمونه در سال هاي 1385 و 1386، كسب رتبه نخست حجم دلاري صادرات در سال 1385، كسب عنوان واحد كارآمد و نمونه برگزيده ششمين جشنواره توليد ملي سال 1386-1387 ، كسب افتخار چهره ماندگار صنعت و تجارت در سال 1387 و همچنين دريافت تقدير نامه به عنوان يكي از سي طرح منتخب در سي امين سال پيروزي انقلاب اسلامي از جمله موفقيت هاي اين شركت به شمار مي رود.

در این فیلم قسمتهای از تلاش کارگران زحمتکش کارخانه فرآلیاژ ازنا نمایش داده شده است . که به تمام این عزیزان خسته نباشید میگیم .

دانلود

[ سه شنبه ۱۳۹۰/۰۶/۲۲ ] [ ] [ قاصدک ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

در این وبگاه اخبار و مطالب مربوط به شهرستان ازنا درج میگردد خواهشمندم با پیامها و صحبتهای خود باعث دلگرمی من بشوید لطفآ مطالب و عکسهای خود را جهت درج در وبلاگ به ایمیل aznasanberan@yahoo.com ارسال فرمایید .